Klub Szachowy "Pod Wieżą" w Szczecinie
  do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności
Mistrzostwa Polski Województw w Szachach 2014

 

 

W dniu 26 października planowany jest w Trzciance mecz i rewanż szachowy na piętnastu szachownicach pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Wielkopolskim  o tytuł  Mistrza Polski Województw w Szachach 2014. Zwycięzca w półfinale zagra z reprezentacją województwa Lubuskiego.

 

więcej
 
Bremerhaven - Szczecin wrzesień 2014

W dniach od 17 do 21 września tradycyjnie już od ponad trzydziestupięciu lat  w miejscowości Bremerhaven odbył się mecz szachowy. Szczecińska drużyna w składzie na pierwszej szachownicy mistrz FIDE Robert Kula, na drugiej mistrz międzynarodowy Josef Franzen i na trzeciej kandydat na mistrza Lubomir Maryczkanicz wygrała z drużyną z Bremerhaven trzy do zera.

Gratulacje !!!

więcej
 
Makroregion - Zachodniopomorsko - Wielkopolski - Żerków 2014

W dniach od 19 do 26 września 2014 roku w Żerkowie odbył się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Makroregion Zachodniopomorsko - Wielkopolski. W turnieju w grupie wiekowej C14 startował zawodnik z naszego klubu Damian Dąbrowski który po zaciętej walce zajął 6 .

 

link do strony:

www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_4309/final_standings&9.html

 
Turniej Szachowy - Cztery Pory Roku - Lato z Szachami Szczecin 2014

W dniu 13 września w Dom Kultury SM „Wspólny Dom” przy ul. Św Marcina odbył się Turniej Szachowy - Cztery Pory Roku - Lato z Szachami.

 

 

 

W turnieju zwyciężył:

1.Arcymistrz Kamil Dragun - Stilon Gorzów WLKP

2.Mistrz Międzynarodowy Paweł Weichhold - KSz Warsaw Sharks Warszawa

3.Mistrz FIDE Robert Kula - KSz Pod Wieżą Szczecin

4.Mistrz Międzynarodowy Aliavdin, Nikolai - Białoruś

 

Zawodnicy naszego klubu KSz Pod Wieżą Szczecin zajeli następujące miejsca:

6.Kandydat na Mistrza Rafał Szyszyło

9.Kandydat na Mistrza Andrzej Maj 

11.Kandydat na Mistrza Krzysztof Buczak 

27.Kategoria druga z plusem Kacper Kwaśniak

31.Kategoria druga z plusem Damian Dąbrowski

Gratulacje !!!

 

link do strony :

www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5909/results.html?l=pl&tb=10_

 
Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Juniorów Wrocław 2014

W dniach od 5 do 8 sierpnia 2014 roku odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Juniorów w grupach wiekowych. Nasz klub reprezentowały cztery osoby Aleksandra Żukowska , Damian Dabrowski, Mateusz Żukowski oraz Grzegorz Kula zacięty kibic.

więcej
 
X Międzynarodowy Turniej Szachowy Perła Bałtyku Łazy 2014

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2014 roku w Łazach  odbył się X Międzynarodowy Turniej Szachowy Perła Bałtyku w turnieju startowało czterech  zawodników z naszego klubu.

 

 

 

 

W grupie C z dorobkiem 7 punktów  na wysokim 4 miejscu zdobywając jednocześnie  normę na pierwszą kategorię uplasował się Kacper Kwaśniak .

Aleksandra Żukowska w tej samej grupie zdobyła 4,5 punkta.

W grupie D z dorobkiem 4 punktów  na wysokim  miejscu w tabeli zdobywając jednocześnie piątą kategorię uplasował się Mateusz Żukowski .

W grupie B z dorobkiem 4,5 punktów  na 53 miejscu  uplasował się Damian Dąbrowski .


Gratulacje !!!

 

więcej
 
Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Szachach Łazy 2014

W dniu 28 czerwca 2014 roku w Łazach odbyła się  Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

W grupie chłopaków do lat 12

pierwsze miejsce i złoty medal zdobył - Damian Dąbrowski

W grupie chłopaków do lat 14

trzecie miejsce i brązowy medal zdobył - Kacper Kwaśniak

 

Gratulacje !!!

więcej
 
Gryfino Open - Junior 2014

W dniu 1 maja 2014 roku w Gryfinie odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy w dwóch grupach Open i Junior z udziałem ponad 100 zawodnikow.

 

W grupie Junior bardzo dobrą grą i wysokie dzielone 1-3 miejsce w ostateczności 2 zajął Kacper Kwaśniak z klubu  KSz Pod Wieżą Szczecin  zdobywając 7,5 pkt.

 

Gratulacje !!!

 

Bardzo dobrze grali pozostali  zawodnicy klubu Ksz Pod Wieza Szczecin:

 5) Damian Dąbrowski - 7 pkt

 6) Aleksandra Żukowska - 6,5 pkt

20) Szymon Urban - 5 pkt

45) Mateusz Żukowski - 3,5 pkt

 

W grupie Open zwyciężył mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin Białoruś drugie miejsce zajął zawodnik z naszego klubu mistrz FIDE Robert Kula.

 

Wyniki pozostałych naszych klubowiczów:

6) Krzysztof Buczak - 6,5 pkt

7) Andrzej Maj - 6 pkt

9) Rafał Szyszyło - 5,5 pkt

 

Najlepszym Juniorem w grupie Open został Łukasz Lanica z klubu  KSz Pod Wieżą Szczecin zdobywając 5,5 pkt i 12 miejsce.

 

Gratulacje !!!

 

więcej
 
Klub Szachowy Pod Wieżą w Szczecinie

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się
Święta Wielkiejnocy.
Dużo zdrowia, radości, pogody ducha,
smacznej święconki i mokrego poniedziałku

życzy

Zarząd Klubu

 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Spała 2014

Tytuł Mistrzyni Polski i złoty medal dla Julii Antolak !!! Gratulacje !!!

W dniach od 5 do 12 kwietnia 2014 roku w ośrodku przygotowań  olimpijskim COS w Spale odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych w grupach do lat 12 i 14 w kategoriach dziewczynek i chłopców zorganizowana przez Ministerstwo Sportu.  Województwo Zachodniopomorskie pod kierownictwem wiceprezesa Związku Szachowego mistrza FIDE
Roberta Kuli reprezentowało 9 zawodników. Po zaciętej rywalizacji do końca przez 9 rund z dorobkiem 8,5 pkt-u tytuł Mistrzyni Polski do lat 14 i złoty medal wywalczyła Julia Antolak GKSz - Solny Grzybowo. W klasyfikacji generalnej nasze Województwo zajęło 7 miejsce w Kraju, wszyscy uczestnicy i trenerzy reprezentowali nasz region i województwo w specjalnych dresach ufundowanych przez Zachodniopomorską Federację Sportu.

 

Klub KSz Pod Wieżą Szczecin reprezentował w grupie chłopców do 12 lat  Damian Dąbrowski zdobywając 5 punktów z dziewięciu partii i zajmując wysokie 18 miejsce w Polsce.


Zawodnicy z naszego województwa  zajęli następujące miejsca :
Grupa dziewczynek do lat 14
1)   Julia Antolak - GKSz Solny Grzybowo - 8,5 pkt
16) Aleksandra Trembowiecka-Wysota -AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin - 5 pkt
22) Maria Krzywnicka - Gryf Szczecin - 4,5 pkt


Grupa dziewczynek do lat 12
37) Julia Nowicka - GKSz Solny Grzybowo - 3,5 pkt
38) Hanna Maruszczak - Gryf Szczecin - 3,5 pkt


Grupa chłopaków do lat 12
9) Patryk Mike - Gryf Szczecin - 5,5 pkt
18)
Damian Dąbrowski -  KSz Pod Wieżą Szczecin - 5,0 pkt
39) Miłosz Pijewski - AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin - 3,5 pkt


Grupa chłopaków do lat 14
30) Jakub Kubiak - UKS Szach Gryfice - 4 pkt

Gratulacje !!!
Życzymy dalszych sukcesów !!!

więcej
 
1   2   3   4   5   6   7   następny  >>